Neler Yapıyoruz?

360 Derece Panoramik Fotoğraf Çekimi


KİM Bilişim Teknolojileri olarak 360 Derece Panoramik çekimlerde iki farklı alanda hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerden bir tanesi İç Mekan veya Dış Mekan 360 Derece Panoramik Footğraf Çekimi ile hazırlanan "Sanal Tur" hizmetidir.


Sanal Tur

360° Sanal Tur (Virtual Tour) Panoramik fotoğraflama tekniğiyle çekilen, üç boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoğraflar sayesinde, son teknoloji yazılım ve görsel medya uygulamalarıyla bilgisayar ortamında birleştirilmesiyle oluşturulan internet ortamında interaktif olarak ziyaretçiye mekânın içindeymiş gibi hissetmesi sağlayarak mekânı istediği gibi dolaşmasını sağlayan interaktif bir uygulamadır.

Panoramik fotoğraflama tekniğiyle çekilen fotoğrafların bilgisayar ortamında birleştirilmesiyle oluşturulan Sanal tur ile ziyaretçilere sanki oradaymış hissi veren interaktif bir uygulamadır.Günümüzün gelişen internet bağlantı hızlarına paralel doğrultuda, web sitesi üzerinden tanıtım yapma fırsatları da artmıştır. Sanal tur uygulaması da ziyaretçilerinizin sizi en kısa yoldan tanımasına yardımcı olmaktadır.Bildiğimiz iki boyutlu fotoğraftan çok farklı bir görsellik sunan bu fotoğraflama tarzı, hareketli oluşu ile videoyu andırsa da aslında bir video değildir. Sanal gezinti, Internet ortamında kolay yüklenebilen ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video ‘dan daha hızlı ve etkili bir tanıtım aracıdır.

360 derece sanal tur çok farklı uygulamalara imkan vermektedir. Mouse veya klavye ile sahnenin içinde sağa sola yukarı ya da aşağıya gezebiliyor, mekanda gördüğünüz herhangi bir nesneye yakından bakabiliyor, görüntülerin üzerine yerleştirilebilen interaktif oklar sayesinde de diğer bölümlere kolaylıkla geçebiliyorsunuz.Ziyaretçiyi sanki oradaymış gibi hissetmesini sağlayan 360 derece sanal tur, mekanınızı, hizmetlerinizi, ürünlerinizi tanıtmanız için size büyük kolaylıklar sağlıyor.

Sanal Tur uygulamasını web sitenizde ziyaretçilerinize sunabilir yada CD/DVD ortamında multimedya CD olarak dağıtımını yapabilir ve mekanınızı en hızlı ve ucuz yoldan tanıtabilirsiniz. Sanılanın aksine 360 Derece Sanal tur uygulaması bilinen standart reklam tekniklerine oranla çok daha az maliyetlidir.


KİM Bilişim Teknolojileri olarak vermiş olduğumuz bir diğer hizmet ise müşterilerimizin ürünlerini daha iyi sergileyebilmelerini ve tanıtmalarını sağlamaları için "Ürüne Dayalı 360 Çekim" Hizmetidir.


Ürüne Dayalı 360 Çekim

Ürünü sadece bir kareden yada ürün ile ilgili çekilen video v.b. benzeri çekimler yerine kullanıcı tarafından 360 derece olarak izlenmesini sağlayan bir sunum tekniğidir. Bu sunum tekniğinde ürün sağa, sola döndürme, uzaklaştırma ve yakınlaştırma, ürün üzerinde açıklama alanları gibi birçok teknik bir arada kullanılabilir.

E-ticaret sistemlerinde bir ürünü en iyi tanıtabilmenin yollarından bir tanesi de Ürüne Dayalı 360 Çekim tekniğidir.


360° Sanal Tur Örnekleri